Anna Nykiel

Psycholog kliniczny dzieci i młodzieży, psychoterapeuta, terapeuta par i rodzin, specjalista pracy z rodziną z przemocą, specjalista wczesnej interwencji

O mnie

Jak pomagam

Pracuję z parami doświadczającymi trudności w relacji. Drugim obszarem mojej pracy są rodziny i dzieci. Moje zainteresowania zawodowe skupiają się wokół relacji partnerskich i rodzinnych, dlatego w swojej codziennej pracy prowadzę przede wszystkim poradnictwo i psychoterapię par i rodzin. Zajmuję się parami starającymi się o dziecko i w okresie okołoporodowym jak i rodzinami  z małym dzieckiem od okresu niemowlęcego po 6 rok życia. 

Szczególnie bliska jest mi praca z rodzicami od etapu oczekiwania na dziecko, poprzez czas ciąży, w pierwszym etapie opieki nad noworodkiem, w momencie wątpliwości dotyczących zmian rozwojowych, po obszar trudności wychowawczych i relacyjnych. Wspieram rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci z niepełnosprawnością. 

Pracuję z kobietami doświadczającymi trudności w macierzyństwie, mierzącymi się z depresją poporodową lub lękiem o zdrowie i życie swojego dziecka.

W obszarze dzieci zajmuję się oceną rozwoju dziecka, trudnościami w radzeniu sobie z emocjami, lękami, zaburzeniami snu i jedzenia, trudnościami w adaptacji przedszkolnej, moczeniem nocnym, odpieluchowaniem, trudnościami w relacjach z rówieśnikami. Podczas pracy z dziećmi przyglądam się możliwościom dziecka w kontekście etapu rozwoju, jego predyspozycjom biologicznym oraz rodzinie, która jest szczególnie ważna.

Prowadzę psychoterapię indywidualną.

Moje doświadczenie

R

Przez wiele lat moim miejscem pracy był Warszawski Szpital dla Dzieci i Oddział Rehabilitacji Neurologicznej.

R

Doświadczenie zdobywałam również na oddziale chirurgii i pediatrii, na oddziałach szpitalnych IMiDZ, na oddziale onkologii.

R

W Mazowieckim Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii w Poradni dla Osób z Autyzmem i psychiatrii dzieci i młodzieży.

R

W Poradni Poza Schematami i Akademii Pawła Zawitkowskiego.

R

Współpracowałam z Pracownią Terapii i Rodzin, szpitalu MSWiA na oddziale transplantologii i nefrologii.

R

W Centrum Rozwoju Twojego Potencjału TOGO byłam kierownikiem dwóch zespołów.

R

Byłam prelegentem wielu konferencji w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

R

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.