Anna Nykiel

Specjalista Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

Psycholog kliniczny dzieci i młodzieży,

Psychoterapeuta, terapeuta par i rodzin, Terapeuta Analizy Więzi Prenatalnej 

 

O mnie

Jak pomagam

 

Jestem psychoterapeutą indywidualnym, terapeutą par i rodzin, terapeutą analizy więzi prenatalnej.

Pracuję z dziećmi, dorosłymi, parami i rodzinami.

Jako doświadczony psycholog, psychoterapeuta, specjalizuję się w terapii indywidualnej, terapii par i rodzin z małymi dziećmi oraz z nastolatkami.

Moja praktyka skupia się na pracy z  parami, rodzinami, dziećmi i młodzieżą, z naciskiem na budowanie mocnych, bezpiecznych więzi w rodzinie.

Prowadzę terapię rodzic / niemowlę. Wspieram budowanie więzi w okresie  okresie ciąży w ramach analizy więzi prenatalnej.

Również wtedy, gdy wcześniejsza ciąża została poroniona.

Bliskie jest mi wspieranie rodziny na różnych etapach w  oczekiwaniu na dziecko gdy towarzyszyła strata w pierwszych miesiącach po narodzinach, gdy para próbuje odnaleźć się w nowych rolach, czasami na etapie rozstania lub, gdy rodzina doświadcza kryzysów rozwojowych lub choroby / niepełnosprawności któregoś z członków rodziny.

W pracy z dziećmi i młodzieżą skupiam się na ocenie rozwoju, diagnozie zaburzeń ze spektrum autyzmu, emocjonalnych oraz behawioralnych trudnościach, a także w adaptacji do środowiska przedszkolnego i szkolnego. 

W diagnozie i psychoterapii dzieci i młodzieży zajmuję się oceną rozwoju dziecka, diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu, trudnościami w radzeniu sobie z emocjami, lękami, zaburzeniami snu i jedzenia, trudnościami w adaptacji przedszkolnej, moczeniem nocnym,  trudnościami w relacjach z rówieśnikami.

Pracuję z kobietami doświadczającymi trudności w macierzyństwie, mierzącymi się z depresją poporodową lub lękiem o zdrowie i życie swojego dziecka.

Jestem wykwalifikowanym terapeutą systemowo-psychodynamicznym, co umożliwia mi głębsze zrozumienie i leczenie problemów indywidualnych i rodzinnych. Moje szkolenia obejmują specjalizację z psychoterapii dzieci i młodzieży, całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne pod kierownictwem dr hab. Barbary Józefik, a także liczne kursy dotyczące przeciwdziałania przemocy przemocy w rodzinie, zaburzeń okołoporodowych, analizy więzi prenatalnej, podstaw psychoterapii psychoanalitycznej oraz diagnozy klinicznej dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszam do współpracy wszystkich, którzy poszukują wsparcia i porozumienia w swoim życiu rodzinnym i osobistym.

 

 

 

Prowadzę psychoterapię indywidualną i rodzinną w nurcie systemowo – psychodynamicznym.

Moje doświadczenie

R

Przez wiele lat moim miejscem pracy był Warszawski Szpital dla Dzieci i Oddział Rehabilitacji Neurologicznej.

R

Doświadczenie zdobywałam również na oddziale chirurgii i pediatrii, na oddziałach szpitalnych IMiDZ, na oddziale onkologii, szpitalu MSWiA na oddziale transplantologii i nefrologii.

R

W Mazowieckim Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii w Poradni dla Osób z Autyzmem i psychiatrii dzieci i młodzieży.

R

W Poradni Poza Schematami i Akademii Pawła Zawitkowskiego, Fundacji Medycyny Prenatalnej.

R

Współpracuję z Pracownią Terapii i Rodzin.

R

W Centrum Rozwoju Twojego Potencjału TOGO byłam kierownikiem dwóch zespołów oraz pracowałam jako psychoterapeuta i terapeuta rodzinny.

R

Byłam prelegentem wielu konferencji m.in Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

R

Swoją pracę poddaję stałej superwizji: obecnie prof. de Barbaro, Renata Komajda - Wójcik, dr. Mariusz Furgał. We wcześniejszych latach dr Krzysztof Szwecja, Anna Tanalska - Dulęba, pracę z obszaru niemowląt Tessa Baradon.